Ez + az !

itt vagy: Eropolis > BDSM negyed > Forum

Ha elfelejtetted a jelszavad...
Ha még nem vagy tag...

Ez + az !
Hozzászólnál? Gyere és regisztrálj!
weerus#1812006-03-30 07:14:04
Dom001!

Örülök annak, hogy ismét Te lettél a bíró a negyedben!
Gratulálok hozzá!
Üdvözlettel: Veronika
subflo#1802006-03-29 07:46:43
Válasz a(z) 172-es üzenetre:

Tigrincs,

nem szándékoztam hozzászólni, csak azért teszem, mert kérted a véleményemet.

A konkrét esetre: valóban szó sincs arról, hogy a pasik tudnának csak így változni. Valamiért belementem ebbe a nősoviniszta dumába. 

A többiről meg: egyetértek. Amióta különböző fórumok lakója vagyok (úgy 4 és fél éve), sokszor találkoztam azzal a jelenséggel, hogy fele sem megy át annak, amit mondani szeretnék, és sokszor közel sem úgy értik a mondandómat, ahogy szánom. Ennek ellenére nagyszerű önismereti terep volt nekem a net sokáig, sokszor kaptam visszajelzéseket a viselkedésemről (főleg a negatívak ragadtak meg). Teljesen megdöbbentett, mikor valaki azt írta, hogy arrogáns vagyok, mert rá kellett jönöm, hogy igaza van. Persze nem egészen így, sokkal inkább, ahogy te is fogalmaztad: van, mikor arrogáns vagyok. 

Olyannyira sokat kaptam ettől, hogy mostanára kétlem, hogy bárki tudna olyan negatívnak mondott tulajdonságot a fejemhez vágni, amiről vagy
1. ne tudnám, hogy igen, bizonyos helyzetekben jellemző rám, vagy
2. ne tudnám biztosan, hogy távol áll tőlem.

Amikor nem ismerek személyesen valakit, mostanra már mindig tudatosítom magamban, hogy csupán kialakítok róla egy mentális képet, mely képhez vagy van köze vagy nincs, vagy kevés, vagy sok, de a lényeg, hogy én nem azzal levelezek, csetelek, akit magam elé képzelek, és ez biztos. Éppen ezért ritkán élem bele magam egy netes kapcsolatba (és ezalatt egyáltalán nem csak az esetleges leendő szerelmi kapcsolatokat értem, hanem a barátságolat is nemtől függetlenül).

flo
tigrincs#1792006-03-28 16:55:19
Mielőtt mindenki félreértené, a #172 nem a feltöltőkártyás visszaélés volt...

Mindenkinek érdekelne a véleménye arról amit leírtam, különösen Flo-t és Wee-t hallgatnám meg.
tigrincs#1782006-03-27 20:33:13
a címet a fórum kiszűrte, ergo így vagyok kénytelen beírni: puncibaby KUKAC tvn PONT hu
tigrincs#1772006-03-27 20:32:04
A(z) #177 hozzászólást a hozzászóló vonta vissza.
tigrincs#1762006-03-27 20:30:55
Klemi levélben kérte, de megállapodtam vele, hogy mivel közhasznú a dolog, a jelenség pedig nem köthető sem e-mailhez, sem nickhez, ezért okulásképp publikussá teszem az előző szöveget.
tigrincs#1752006-03-27 20:21:41
klemi, én az ilyen embereket elég gyorsan kukázom, ahelyett, hogy őrizgetném a nickjét. Egy dolgot tudok, utána rögtön msn-re mentünk, és ott  néven elérhető. Mivel ez egy szolgáltatói cím, kétlem, hogy nagyon sűrűn váltaná, tehát ha itt ezen az e-mailen regisztrált vki, akkor az feltehetőleg ő lesz. A nickjére tippelnék az e-mail alapján, de ez nem tuti, és utánanézni nem tudok, nem férek hozzá regisztrációs adatokhoz.
dom001#1742006-03-27 16:42:59
Válasz a(z) 172-es üzenetre:

Az is előnye a személyes ismerkedésnek, hogy a legritkább esetben kérnek feltöltőkártyát. ;)
klementina#1732006-03-27 14:55:02
Válasz a(z) 172-es üzenetre:
Kérném szépen levélben a telefonkártyát kérő nickjét.
Köszönöm:-)
tigrincs#1722006-03-27 14:02:50
Válasz a(z) 169-es üzenetre:
Gondolkodtam a dolgon, roppant egyszerű a válasz.
A net, a személyes ismeretséggel ellentétben egy roppant "szűk" médium. Valakiről egyidőben nagyon keveset lehet megtudni, az a kevés is olyan, hogy erősen függ attól, hogy az illető magából mit akar láttatni. Mert ugye valakivel még nem beszéltem, megnézem a reglapját. Találok róla pár jó képet, akkor az tetszik. Aztán köszönök neki a közösben, ráprivizek, de vissza sem szól, hiába látom a közösben, hogy másokkal beszélget. Ebből ugye kénytelen vagyok azt a tanulságot levonni, hogy nem épp a kedves, udvarias, jólnevelt oldalát mutatja. Aztán fél óra múlva privizni hív, elnézést kér, és beszélgetni akar. Nocsak, valaki, aki nem hogy tud kedves is lenni, de még bocsánatot is tud kérni (igen ritka erény!), és elkezdünk beszélgetni. Aztán beszélgetünk, és kiderül, hogy ha veszek neki egy teló feltöltő kártyát, akkor hajlandó velem erotikusan csacsogni. Mivel ezen a ponton nem esnek egybe a szándékaink, itt én szépen elköszönök és csendben azt gondolom, kedves kis lehúzás. Stb. stb. stb... Gondolom látjátok, hogy ilyenkor az én véleményem is alakul. Wee, abban tévedsz, hogy nem a nők/pasik alakulnak ilyen gyorsan, hanem egyrészt az változik gyorsan, hogy ki mit tapasztal a másikból, és ennek kapcsán a változás tempójában tud változni az ő véleménye is.
Sokan piszkálnak, hogy milyen bunkó vagyok, ítélkezek, meg minden. Közben egyrészt mindig csak saját véleményt mondok, nem általános ítéletet, másrészt pedig sosem azt véleményezem, amilyen a másik ember (lévén, hogy nem is ismerem, esetleg nem is ismerhetem, mert lehetőséget sem kaptam tőle...), hanem azt, hogy ő éppen akkor mit mutat magából, milyen véleménnyel van dolgokról. Persze, ez fordítva is igaz, Mások sem engem tartanak bunkónak, csak amit írok, azt, miközben nem is ismernek.
Nem mondom, hogy ez milyen jól van így, csupán azt, hogy a netnek ez az átka. Aki nem tudja ezeket a véleményváltásokat elviselni, az ne itt beszélgessen, ismerkedjen, hanem élőben, ahol a másik egyszerre nagyon sok "sávban", módon kapja az infókat róla, hallja a hanglejtését, látja a testtartását, a szemébe tud nézni, látja, hogy a másik egy szakadt, igénytelen vki, vagy esetleg egy finom, művelt vki, és nem csak egy kupac többé-kevésbé összefüggő szöveget.
weerus#1712006-03-27 11:34:36
Flo!

Erre pláne nem tudok mit mondani.
Sajnos mindőnket, megtalálnak olyanok, akik vélyeményt alkotnak rólunk úgy, hogy soha egyetlen mondatot sem váltottunk.
Már nem érdekelnek, hiszen, ha nekik csak erre kell az org használják erre.
Veled meg épp elégszer beszélgettünk már arról, Te sem abba a kategóriába tartozol, aki beleolvad a tömegbe.....Tudod ez is az ár, amiért nem vagy "tömeg cikk" :-))
Wee
subflo#1702006-03-27 08:42:14
Válasz a(z) 169-es üzenetre:

Wee!

A poén az, hogy ennek nem volt előzménye. A reglapomon láthatta, hogy nem keresek senkit, erre ezt írta.

De vajon mi bosszantotta annyira fel? Hm? Ennyire vonzó volnék a reglapom alapján? :-))) Mert csak akkor értem ezt az indulatot. Ha nagyon akart volna engem és csak engem. De így, hogy soha nem találkoztunk ezelőtt... :-)

Igen, mi, nők tudunk valamit. Irányítani a pasikat, és indulatokat kiváltani belőlük. (Legyenek azok subok, vanillakapcsolatok vagy domok. :-D)

flo
weerus#1692006-03-27 07:15:53
Válasz a(z) 168-es üzenetre:
Fló !

Ugyan nem ismerem a levél előzményét, DE.....

Azon gondolkoztam ismét, mi nők milyen gyorsan tudnak változni.
Az első hozzánk írt levélben, még izgalmasak, vonzóak....stb.....vagyunk.
Aztán amikor a válaszban, nem a várt szöveg olvasható, csak: egy köszönöm NEM.
Pillanatok alatt átváltozunk, dagadt, buta, b....tlan....stb.......nőkké, urambocsá buzikká, férfivé...

Szóval azt gondolom, mi nők azért tudunk valamit:-)))))

Szép napot!
Wee
subflo#1682006-03-27 05:43:28
ipeftől kaptam az alábbi kedves levelet. Ezúton is köszönöm.

(Nem célom témát kreálni magasröptű leveléből, inkább a jellemétszeretném jól láthatóvá tenni.)

AKKOR HÚÚÚÚÚZZZZZ ANYÁDBA AKI KISZART TE GECISTÜDEJŰ SZARZABÁLÓ NYOMORÉK!!!!!!!!!!!!!
EZ ITT TÁRSKERESŐ HA NEM VETTED VOLNA ÉSZRE TE TETVES PICSÁJÚ ANYAKOCA!!!!!!!!!

További kellemes napokat. :-)

flo
palanta#1672006-03-24 09:48:19
A(z) #167 hozzászólást a hozzászóló vonta vissza.
cseem#1662006-03-24 09:31:15
Válasz a(z) 165-es üzenetre:

Nem látszik ez az információ.
palanta#1652006-03-24 09:24:41
A(z) #165 hozzászólást a hozzászóló vonta vissza.
cseem#1642006-03-24 09:14:03
Válasz a(z) 163-es üzenetre:

Nem tudom, jó reggelt, de tán jó lett volna kicsivel több információt feltűntetni a reglapodon. (Bevallom, magam is szoktam ilyen jellegű leveleket küldeni, mert mittudomén.)
Szóval ha csak minimális információkat tartalmaz az adott reglap, akkor ez azt jelenti, hogy az illető nem keres senkit? Ezt elraktározom.
palanta#1632006-03-23 19:49:30
A(z) #163 hozzászólást a hozzászóló vonta vissza.
tigrincs#1622006-03-23 16:24:33
Válasz a(z) 161-es üzenetre:
weerus, kérlek nevesítsd, mert akkor lehet megszüntetni az ellenségeskedést, ha nem általánosságokban beszélsz, hanem konkrétumokban.
Tudom, hogy rám nem gondolhatsz, hiszen a chaten sem beszéltem azóta rólad, ahogy a fórumokban is befejeztem a témát, amikor azt írtam, hogy befejeztem. Én személy szerint ennyit tudtam tenni, megtettem, ha nem veszi jónéven pár ember, hogy elmondom a véleményem, akkor nem teszem.
weerus#1612006-03-23 07:24:10
Válasz a(z) 160-es üzenetre:
Jó reggelt!

Köszönöm Bagyesz!
Igen, ez valóban így van!A barátok azok akik számítanak.:-))
Épp ilyen apropóból kaptam azt az idézetet is, amit ide bemásoltam, talán hiba volt.
Azt gondolom, már többet nem tudok tenni, az ellenségeskedés megszüntetéséért.
Nem reagálok semmire, a nevem még is feltűnik a fórumban, ilyen-olyan szöveg környezetben.
Próbálnak a közösben belém kötni, levettem a tiltásokat, remélve hátha megnyugszanak a kedélyek.
Igazából, ez a virtuális világ az életem egy picike szelete csak.
A net számomra egy eszköz, ahol olyan embereket lehet megismerni, akikkel a való életben, talán sohasem találkoztam volna.Vannak olyanok akikkel, a távolság, vagy a családi elkötelezettségei, miatt nem tudunk találkozni, de akikkel lehetséges, a személyes kontaktus a kapocs.
Én szeretném továbbra is megtartani ezt a kis virtuális életemet.
És meg is fogom mert igazából, csak nagyon kevés ember ismer.

Mindenkinek szép napot kívánok:-))
Üdvözlettel: Veronika
bagyesz#1602006-03-23 05:37:04
weerus szerintem, csak az számit hogy a barátok mit gondolnak. mert a barátok a rosszban is melletted vannak.
weerus#1592006-03-22 19:53:17
Ma este úgy döntöttem, feloldom az általam eszközölt tiltásokat. A rendszer nem tudja külön választani az én tiltásomat, valamint a fórumba való megjelenést.Mivel ezek az emberek, a szólás szabadságuk, jogaik megsértésével, elnémítással, valamint kimoderálással vádoltak ezért, döntöttem így.
Remélem ezáltal egy okkal kevesebb lesz, a vitára.
Valamint egy pici lépéssel közelebb jutunk a békéhez.

Üdvözlettel: Veronika
bigi#1582006-03-22 09:39:08
Válasz a(z) 156-es üzenetre:

Szia Wee!
Igen erről a témáról én is sokat és sokakkal beszélgettem már.
Szerintem is nagyon fontos kérdés.
Az én kedvenc példám is a kötél és a csipeszek.
A csipeszeket az egyik ember  a szeméremajkakra rakja a másik csak a mellekre...  a kötéllel is a egyik ember "csak" a kezeket köti össze, a másik pedig kötélruhát csinál és átvezeti a puncin.
Azt még megértem, ha vki nem akar kötelet mostni olyankor, ha ugyanazt az embert fogja kötözni, vagy ha pl csak csuklót kötött vele össze...hogy legközelebb egy másik lány csuklóit kösse össze.
De nem értem meg azokat, akik ugyanazokat az eszközöket használják több partneren tisztítás nélkül, vagy olyan eszközt használnak, amit nem is lehet tisztítani rendesen.
Nekem volt már 3as élményem BDSMben... és számomra a legtermészetesebb volt, hogy utánna válogatás nélkül minden eszközt (azt is ami nem volt a "vendégünkön" használva) kimossam, fertőtlenítsem.
De nekem az is természetes, hogy ezek az eszközök elhasználódnak... na jó főleg a nádpálcákat fogyasztom (vhogy mindig eltörnek) meg a börbilincseket, amik nem elég stabilak és elszakadnak. :D De a többi eszközzel is megesik, hogy lecseréljük újabbra.
Bár én nem tudnék listát összeállítani hogy mi az, amit egészen biztosan használnék több emberen és mi az, amit biztosan nem... de abban biztos vagyok, hogy sokan nem is gondolkoznak azon, hogy a tűn kívül bármi más is okozhat komoly fertőzéseket.

Wee! Remélem annyit elérünk, hogy pár ember elgondolkozik a kérdésen és idővel nem az lesz a különleges, ha azt mondom, hogy a közös használat kérdése nagyon sok tisztázandó dolgot vet fel higéniailag.

Bigi
weerus#1572006-03-22 08:06:37
Jó reggelt!

Azon gondolkozom, vajon hogyan lehetne elérni, az emberek ne csak nézegessék a reglapokat, hanem el is olvassák, annak tartalmát.
Mindannyian tapasztaljuk naponta, a ránk nyitott privikben, a kapott levelekben, hogy fogalma sincs az illetőnek arról, kivel is akar kapcsolatot teremteni.
A csúcs tegnap volt, amikor egy nő rám nyitott azzal, hogy tetszenek a képeim, természetesen, mielőtt bármit tennék megnézem a lapját, ahol is azt olvastam párjával FÉRFIT  keresnek.
Hmmm......Ő csak azt nézte, vannak a lapomon szép popsit és péniszt ábrázoló képek.
Mikor rámutattam arra, hogy nem vagyok férfi, azt mondta bocs elnéztem.
Nem tudom.....de azért nem hinném, hogy annyira "szűkkeblű" lennék, ezt férfinek lehessen látni:-))))
Kérek mindenkit, tisztelje meg a másikat azzal, hogy elolvassa a reglapokat !
Ha már veszem a fáradtságot, kitöltöm, képet teszek fel magamról, vállalom az arcomat, ennyit talán elvárhatok.
Köszönöm, ha valaki ezt elolvassa és ennek hatására, megkíméli a másikat a felesleges levéltörléstől, vagy privi elutasítástól.
Én tolerálom, ha valaki nem tölti ki a lapját, mert nem akar elárulni semmit előre önmagáról.
DE kérem, akkor ezek az emberek is értsék meg, ha alapból elutasítom a közeledésüket.

Legyen szép a napotok:-)))
Üdvözlettel: Wee
weerus#1562006-03-21 23:26:16
CSAK ÚGY FIRKÁLGATOK!

Kedves ismerősöm ismerkedik a BDSM világával.
Beszélgettünk néhány dologról, többek között az eszközökről.
Tudom Ő is fél minden betegségtől, ha alább olyan dolgot írok ami benneteket mosolyra késztet, ezt tudjátok be annak, én már-már mániákusan félek mindenfajta kórtól.
HA én s/m lennék, saját alap eszköztáram lenne. 
Van subom akinél nem is használom a saját eszközeimet, csak amit ő vett magának.
Pedig én olyan pamut alapanyagú vastagabb zsinórt használok, amit melegítőkbe szokás használni.
Vagy pénisz kötözéshez egy hasonló, gumis változatot ami lényegesen vékonyabb.
Ezeket minden használat után ki lehet mosni és fertőtleníteni.
Nem nagy összeg, bárki megveheti.
Elgondoltam, ha valaki előttem másokat kötözött egy kötéllel, mennyi fertőzés forrás rejlik ebben .
Vagy pl. egy bőr bilincs, ezek nem filléres eszközök, nem tudom lehet-e őket fertőtleníteni.
De pl. egy szélesebb gumis csukló szorítót alá lehet tenni, így nem a bőrrel érintkezik közvetlenül.Itt az orgon is vannak olyan domok, akiknek a változatosság a fontos.Vajon ha egyik emberről a másikra kerülnek ezek az eszközök mennyiben jelenthetnek veszély forrást?Hiszen amikor egy nőt kötöznek, ánuszba szeméremtestbe vág a kötél......
Egy bambusz pálca 100-200 forint virág boltban, azt gondolom amíg egy ember nem találja meg a stabil partnerét addig érdemes ebbe egy kis pénzt fektetni.
Talán semmit sem érnek ezek a tanácsok.....
De az is lehet, hogy valakinek hasznára lehetnek, hát közre adom....

CSAK ÚGY FIRKÁLGATTAM!
dom001#1552006-03-21 17:32:22
Válasz a(z) 151-es üzenetre:

Szia Tigrincs!

Nem állítom, hogy jobban ismerem weerust, mint te. A baráti köréből sem találkoztam személyesen mindenkivel. Mindezekre is figyelemmel:
Szerintem igenis fontos neki az igazság. Legalábbis sok eropolison "véghezvitt" tettében, hozzászólásában adta ennek tanúbizonyságát. Annak, hogy fontos neki az igazság, a barátság, és persze a kézzelfogható valóság is. E gondolatoknak igencsak "harcos" képviselője.
Nekem ezt jeleníti meg az a 148-as idézet. És még egy fontos gondolatot: Toleranciát a barátok tettei, gondolatai, viselkedése iránt. Szerintem ez szép gondolat. Semmiképpen sem összefüggő azzal, hogy "valaki" dumára épít igazolásokat, önigazolásokat. 

Mint te is utalsz rá a #152-esben, az igazság nézőpont kérdése is lehet. Talán inkább filozófiai kategória. 
Azt szeretném kérdezni, hogy miként látod a #152-esed következő részeit:  
1. "virágozzék minden virág, a gyom is, isten mindenkit szeret, az embernek is legalább toleránsnak, megbocsájtónak kellene lennie, nem pedig bosszúállónak és önbíráskodónak."
2."Bigi végre a saját boldogságával és ne mások piszkálásával (ha vki op, akkor moderál, joga van hozzá, hogy kitegyen vkit, ha szabálysértést lát, ergo ki is teszi... de Bigi nem op, tehát csak piszkálódni tud) vitézkedjen"?

Az elsőként idézett gondolatod alapján Bigi is csak egy virág a sok közül, nem? Nem tett ki senkit a szobából, ha jól tudom. Ha csak egy virág, akkor miért ne virágozhatna úgy, hogy éppen szól egy 18 év alattinak, felhívva a figyelmét a szabályzat megszegésére?

Meg ne bántódj, hogy csak úgy kiragadtam részleteket a hszedből. Gondolom nem zavar senkit, és nem is változott meg a mondandód értelme a töredékek idézése miatt.

A 153-as hszed vonatkozásában kérlek toleráld azt, hogy a bdsm negyedben nem mindenki tesz ki saját fényképet, arcképet bélyegképként az albumába. Nem kell bdsm-esnek lenni ahhoz, hogy tudjuk, sokan visszaélnek a kitett fotókkal. Ezzel együtt igen sok embert ismerek a negyedben, aki saját magáról készült fotót is elhelyezett a galériájában. Szerintem addig, amíg a bdsmhez vonzódás nem egy általános, köznapi beállítódottság a közélet, netélet számára, nem csodálkozhat alappal senki a "bújkáláson". Hidd el sokaknak már az is nagy szó, ha önmagukban felismerik, maguk előtt vállalják a bdsmhez való vonzódásuk. Tapasztalataim szerint a nyilvánosság felé történő következő állomás a társ, partner keresése a valóságban is, majd a kisebb közösség előtti (pl. szobatalikon)  megmutatkozás. Azt gondolom, hogy ezeket az embereket nem lehet ezért hazugsággal, vagy bujkálással "vádolni".

Mindenki annyit adjon magából neten és a valóságban is, amennyit akar, és jónak lát.   Nagyon tetszett az egyik mondatod töredéke: "...., de tolerálni kéne, hogy nem mindenki ugyanazt akarja."
weerus#1542006-03-21 06:50:52
Válasz a(z) 151-es üzenetre:

" Fáraszt a sok mihaszna cifra szó! Ötvösnek NEM! Kovácsnak lenni jó! "
tigrincs#1532006-03-20 21:18:10
még egy apróság...
a bdsm szekcióban szinte senki nem tesz ki saját arcképet... miért? nem vállalja magát? ez nem hazugság? vagy csak így kényelmes?
szóval kicsit óvatosabban osszunk igazságot, kérem, vagy inkább csak hagyjunk mindenkit élni, chatelni! Ha már joga van hozzá, ahogy a vicchez is, hazugsághoz is, sumákoláshoz is, boldogsághoz is. Van akinek az őszinteség adja a boldogságot, van akinek a bújkálás, de tolerálni kéne, hogy nem mindenki ugyanazt akarja. Milyen unalmas lenne...
tigrincs#1522006-03-20 21:14:22
tanoncka, mindenkinek igaza van a saját szemszögéből. A hazugságokról csupán annyit, hogy hányan mondanak kamu dumákat, hányan tesznek fel kamu képeket magukról, vagy csupán sumákolnak, nem mondanak ki dolgokat, mégis ők állnak ki kivont karddal az igazságért harcosan. Én úgy vagyok vele, hogy virágozzék minden virág, a gyom is, isten mindenkit szeret, az embernek is legalább toleránsnak, megbocsájtónak kellene lennie, nem pedig bosszúállónak és önbíráskodónak.
Támadások... Tudod, én mindig szembe támadok, már ha a szabad véleménynyilvánítást támadásnak mondhatjuk. Mégsem vállalja senki a konfrontációt, inkább személyeskedni kezd... Én nem vagyok bölcs, hogy mindenkinek megmondjam, ki mit csináljon a chaten, voltam op is, azonnal leadtam, mert nem tartom magam mindenekfölött állónak, pártatlannak. Viszont amit a chaten látok, az inkább az, hogy van X csapat és Y csapat, a kettő pedig ott tesz keresztbe a másiknak, ahol akar.
Ha vki visszanézi, Bigis történetem abból indult, hogy belépve balhét láttam, én pedig nyugalmat akartam, és hogy Bigi végre a saját boldogságával és ne mások piszkálásával (ha vki op, akkor moderál, joga van hozzá, hogy kitegyen vkit, ha szabálysértést lát, ergo ki is teszi... de Bigi nem op, tehát csak piszkálódni tud) vitézkedjen... Ha ezzel törődne, egy sokkal kiegyensúlyozottabb emberrel több lenne a chaten. Nyugodtan bunkózzatok le, hogy boldogabb hangulatot és kevesebb bosszankodást kívántam Biginek! :D
tigrincs#1512006-03-20 21:03:05
weerus, a 148-ast önigazolásképp másoltad be? Csak hogy lássuk, milyen jó barátaid vannak? :)
Nekem az igazságnál nem kell jobb igazolás. :)
Ha vki dumára épít igazolásokat, önigazolásokat, és nem tettekre, kézzelfogható valóságokra, az súlyosan netfüggő... :) Pláne, ha az a duma az elhangzottak kiragadott részleteiből áll.
eropolice#1502006-03-20 18:52:37
Köszönöm mindenkinek az együttműködést.

További építő gondolatcserét kívánok! :)

SD
tanoncka#1492006-03-20 13:36:39
Válasz a(z) 147-es üzenetre:
Szia Dom:) 
Sziasztok:)

Tökéletesen egyetértek veled!
Ki-ki saját lelkiismerete szerint örzi választott negyede békéjét,szellemiségét.
Ez így természetes,hiszen, mint te is írod,sokan sokféle szándékkal vagyunk itt.
Határozottan azok mellé teszem le voksomat,akiknek igényük van arra,h ki legyen rostálva a hazugok,és a kiskoruak népes tábora!
Ha ilyenbe futok bele, én is teszem,amit lelkiismeretem diktál.
Kiegészíteném még utolsó mondatod kapcsán mondandóm azzal,h az sem tetszik,amikor az őrzőket a hátukmögött támadják! Gyáva és becstelen megnyílvánulás.
weerus#1482006-03-20 13:14:04
Ezt most kaptam.
Megosztom Veletek!

"Talán nincs is olyan, hogy jó barát meg rossz barát - talán csak 

barátok vannak, olyanok, akik az ember mellett állnak, ha megsérül, és 

akik segítenek, hogy ne legyen olyan magányos. Talán értük mindig 

érdemes aggódni, reménykedni, őértük érdemes élni. Talán még meghalni 

is, ha úgy kell lennie.Nincsenek jó barátok. Nincsenek rossz barátok. 

Csak olyan emberek, akik házat építenek a szívedben"
dom001#1472006-03-20 12:31:04
Válasz a(z) 143-es üzenetre:
szia :) 

Ha egyszerűen és röviden akarnám megadni a válaszul szánt gondolataim, akkor csak ennyit írnék: Lásd a 227# hsz-t. Igen, vannak ebben a negyedben is olyanok, akik az átlagnál jobban figyelnek a többiekre. Arra, hogy ki kicsoda, miért van itt, hazudik, vagy nem. Az, hogy a figyelők, őrzők kevesebben vannak, szinte biztos. Szerintem ez nem gond, nem probléma. Gondolj csak bele: Sokan, sokféle célból regiznek a városban, a negyedben. Sokaknak mást és mást jelent netezni, bdsm-mel foglalkozni. Van akinek fontos, hogy kivel és miről beszél, van akinek nem ez a lényeges. Van aki beszélgetni jön, van aki partnert, társat keres, van aki csak konektort (már bocsánat a kifejezésért) keres. Az más kérdés, hogy az általános - a szolgáltató által meghatározott - szabályokat elméletileg mindenki köteles betartani. Persze az elmélet és a gyakorlat gyakran más és más. Azért vannak a moderátorok, bírák, hogy feladatukból eredően betartassák ezeket a szabályokat. Ha tudják. Nyilván ebben az egész közösség segítségére is rá vannak utalva, szorulva. Teljesen természetes, ha valaki 18 éven aluli, vagy pl. több nickkel rendelkező emberkének szól, hogy kívül tágasabb. Tegye ezt saját meggyőződése szerint. Aki pedig elmegy az ilyen szabályszegések mellett, annak legyen gondja a saját lelkiismeretével, a maga igényessége szerint. Az ő dolga. De ne is szóljon be annak, aki a szabályszegőre "rápirít"! Mert az meg annak a dolga, és lelkiismerete szerinti megnyilvánulás, akinek ez (is) fontos.
weerus#1462006-03-20 07:46:36
Jó reggelt!

Bigi köszönöm, hogy felhívtad a figyelmünket, erre a dologra!
Sajnos az általam látogatott egyéb oldalakon is probléma, a fiatalkorúak jelenléte!
Mindenképpen azt gondolom, ha ilyen tartalmú levelet kapunk, vagy a chat szobában állítja magáról valaki, hogy 18 év alatti azt a szolgáltatóval közölni kell.
Amennyiben, az illető csak viccel, mert ez egy chat és itt mindenki azt csinál amit akar, akkor a kitiltását saját "viccének" köszönheti.
Azt külön jó érzés látni mások is figyelik a negyedben történő eseményeket!
Köszönöm!

Legyen szép a napotok és kellemes hetetek!
Üdvözlettel: Wee
eropolice#1452006-03-20 02:18:06
Válasz a(z) 143-es üzenetre:

Ha valaki találkozik 18 éven aluli felhasználóval, kérem írja meg.
Köszönöm:
SD
tigrincs#1442006-03-19 21:37:54
OK, akkor a teljes, amit én láttam, vesd össze :D

[20:52:10] A rendelkezésre álló parancsok listájához írd be: /help !
[20:52:10] XP Service Pack 2 rendszerekben a privát chat ablakait blokkolhatja a böngésző; ha ez történik, a felpattanó figyelmeztetésnél (vagy sárga csíknál az IE-ben) az ablak megjelenésének engedélyezését kell választani. 
[20:52:10] rendszer: Chat ablak nyitva.
[20:52:30] bigi: 1. mert olyan helyen próbálkozol,ahol esélyed sincs
[20:53:14] bigi: 2. mert talán nem való ez a hely gyerekeknek
[20:53:28] bigi: 3. mert nem is a szexpartnerkereső részén vagy a chatnek...
[20:53:40] tigrincs: nocsak bigi, megint osztod a népet? :D
[20:53:48] bondysamu: rejöttem, sziasztok!
[20:54:01] *** lia21 kilépett (üresjárat időtúllépés)
[20:54:11] bigi: re Samu
[20:54:48] bigi: Tigrincs: ha néha nem csak belémkötnél, hanem figyelnél is, akkor talán látnád, hogy nem mindig velem kéne kötekedni.
[20:55:37] tigrincs: bigi, én csak azt látom, hogy mindig elmondod, kinek mit kéne és mit nem kéne csinálnia... :) nem baj, csak látom :D
[20:56:01] *** roli666 kilépett (üresjárat időtúllépés)
[20:56:14] bigi: Tigrincs: akkor ezek szerint Te úgy gondolod, hogy egy 16 éves gyereknek itt a helye... igazán nem csalódtam Benned
[20:57:16] bagyesz: azt hittem a maci má köpöt.
[20:57:24] tigrincs: bigi, büntetőjogi felelősséged tudatában nyilatkozol arról, hogy ő egy 16 éves? :) jaj már, tessék már kevesebbet görcsölni ilyeneken!
[20:58:02] *** lilla kilépett (üresjárat időtúllépés)
[20:58:36] bigi: Tigrincs: ha ír egy levelet, hogy 16 éves de engem ne zavarjon dugjunk ...akkor talán van mit alpul vennem.
[20:58:40] tigrincs: bigi, ez egy chat, mindenki azt csinál amit akar... ha ökörködni akar, joga van hozzá, ha 16 évesnek akarja előadni magát, tegye... na és?
[20:58:53] bigi: bagyesz: Tigrincs kedvenc szórakozása kötekedni.
[20:59:15] *** bagyesz kilépett a csatornából ().
[20:59:16] tigrincs: bigi, a görcs, az lapul benned, meg hogy nincs pasid...
[20:59:46] bigi: Bagyesz: tudod mindig amikor vki beletipor a férfiasságába feltűnik a chaten és kötekedéssel próbálja igazolni magának, higy igazi pasi
[20:59:49] tigrincs: bigi, igazán leszarhatnád azokat, akiket hülyének tartasz... de te mindig ilyeneken pörögsz.
[21:00:28] tigrincs: bigi, a férfiasságomról a barátnőmet kérdezd :D
[21:02:53] bigi: Tigrincs: már bocs... de amíg nem szólsz hozzám, addig én kb szarok rá mi van Veled.
[21:03:41] szomoru30: sziasztok
[21:04:05] gyuris: Sziasztok!
[21:04:05] tigrincs: bigi, ha te a kis purparlédat priviben intéznéd, már csak azért is, mert senkinek semmi köze hozzá, akkor tuti nem szólnék hozzád... de közzé tettem :D
[21:04:08] tigrincs: bigi, ha te a kis purparlédat priviben intéznéd, már csak azért is, mert senkinek semmi köze hozzá, akkor tuti nem szólnék hozzád... de közzé tetted :D
[21:04:14] szomoru30: csak bekukantotam
[21:04:26] tigrincs: tetted, na :D
[21:04:46] tigrincs: szia szomorú! :)
[21:06:04] szomoru30: megin férfi uralom van
[21:06:26] bigi: Tigrincs: van ami nem privi téma... pl ha vki hazudik, vagy nem való ide a kora miatt... talán olvasd el a szabályzatot.
[21:07:12] tigrincs: uralom??? :) bigi akarja kitenni a pasikat :)
[21:08:01] *** gyuris kilépett (üresjárat időtúllépés)
[21:08:02] tigrincs: bigi, ezért kérdeztem, hogy büntetőjogi felelősséged tudatában állítod-e, hogy az illető hazudott, vagy hogy 16 éves... ha igen, akkor érvényítheted a szabályzatot...
[21:08:30] tigrincs: a többi viszont csak duma :)
[21:08:44] bigi: tigrincs: ne aggódj épp ezt teszem
[21:09:21] bigi: na részemről lezárva Veled az agyatlan beszélgetés... ill még annyit, hogy kiteszem fórumba :) (ez ugyanis nem privi)
[21:09:30] tigrincs: aggódik a fene :) mondjuk én nem nyomozok a hazugságaid után, inkább jól érzem magam, mint hogy besúgóskodjak :D
[21:10:21] tigrincs: bigi, csak aztán azokat is tedd ki amiket kivágsz belőle! :D
[21:10:37] szomoru30: na lépek
[21:10:43] *** szomoru30 kilépett a csatornából ().
[21:11:49] sweetann: sziasztok:)
[21:11:55] *** msl kilépett a csatornából ().
[21:12:03] tigrincs: bigi drága, mi lenne, ha az itteni csendőrködés helyett ismerkednél, jól éreznéd magad, boldog lennél, ilyesmik...? tudod, mint a normális emberek...
[21:12:26] tigrincs: szia anna!
[21:12:42] sweetann: szia tig:)
[21:13:03] andi33: sziasztok
[21:13:03] bondysamu: szia sweety!
[21:13:09] andi33: sziasztok
[21:13:29] tigrincs: anna, nem járok már buliba, sajna...
[21:13:34] bondysamu: sziandi!
[21:13:40] fanntom: sziasztok
[21:14:01] *** dominansffi kilépett (üresjárat időtúllépés)
[21:18:16] *** gold58 kilépett a csatornából ().
[21:18:36] kozepso: most, hogy vége a csetepaténak, Újra sziasztok!
[21:19:15] tigrincs: középső, lehet, hogy megfogadta a tanácsom... de jó is lenne :D
bigi#1432006-03-19 21:17:32
Sziasztok!

A következő levelet kaptam ma este.

"csa egyszer össze hozhatnánk valami kalandot igaz hogy 16 éves vagyok de ezt ne nézd"


Aztán amikor az illető nem reagált arra, hogy levélben megírtam Neki, hogy 16 évesen nem való ide és a szobában is szóltam Neki nekemtámadott Tigrincs, hogy "nocsak bigi, megint osztod a népet? :D"
Majd a következő beszélgetés következett:

[20:54:48] bigi: Tigrincs: ha néha nem csak belémkötnél, hanem figyelnél is, akkor talán látnád, hogy nem mindig velem kéne kötekedni.
[20:55:37] tigrincs: bigi, én csak azt látom, hogy mindig elmondod, kinek mit kéne és mit nem kéne csinálnia... :) nem baj, csak látom :D
[20:56:14] bigi: Tigrincs: akkor ezek szerint Te úgy gondolod, hogy egy 16 éves gyereknek itt a helye... igazán nem csalódtam Benned
[20:57:24] tigrincs: bigi, büntetőjogi felelősséged tudatában nyilatkozol arról, hogy ő egy 16 éves? :) jaj már, tessék már kevesebbet görcsölni ilyeneken!
[20:58:36] bigi: Tigrincs: ha ír egy levelet, hogy 16 éves de engem ne zavarjon dugjunk ...akkor talán van mit alpul vennem.
[20:58:40] tigrincs: bigi, ez egy chat, mindenki azt csinál amit akar... ha ökörködni akar, joga van hozzá, ha 16 évesnek akarja előadni magát, tegye... na és?
[21:04:05] tigrincs: bigi, ha te a kis purparlédat priviben intéznéd, már csak azért is, mert senkinek semmi köze hozzá, akkor tuti nem szólnék hozzád... de közzé tettem :D
[21:04:08] tigrincs: bigi, ha te a kis purparlédat priviben intéznéd, már csak azért is, mert senkinek semmi köze hozzá, akkor tuti nem szólnék hozzád... de közzé tetted :D
[21:06:26] bigi: Tigrincs: van ami nem privi téma... pl ha vki hazudik, vagy nem való ide a kora miatt... talán olvasd el a szabályzatot.
[21:08:02] tigrincs: bigi, ezért kérdeztem, hogy büntetőjogi felelősséged tudatában állítod-e, hogy az illető hazudott, vagy hogy 16 éves... ha igen, akkor érvényítheted a szabályzatot...
[21:08:30] tigrincs: a többi viszont csak duma :)
[21:08:44] bigi: tigrincs: ne aggódj épp ezt teszem
[21:09:21] bigi: na részemről lezárva Veled az agyatlan beszélgetés... ill még annyit, hogy kiteszem fórumba :) (ez ugyanis nem privi)
[21:10:21] tigrincs: bigi, csak aztán azokat is tedd ki amiket kivágsz belőle! :D

Komolyan ennyire nem figyelünk itt egymásra és arra, hogy aki itt van az kicsoda? Tényleg ez a többség akarata, hogy ne érdekeljen minket ha a negyed hazugokkal vagy gyerekekkel van tele? Tényleg az kéne legyen a normális, hogy nem szólunk az ilyenekért? Hogy szó nélkül hagyjuk, ha veszélyes alakok vagy gyerekek lepik el a negyedet?

Mit gondoltok?
Bigi
weerus#1422006-03-19 07:59:17
CSAK ÚGY FIRKÁLGATOK!

Beregel kitörli, aztán másik névvel jön vissza!
2 vagy több reget tart egy azon negyeden belül...
Beregel, ír mindenféle gorombaságot embereknek, aztán mielőtt válaszolni tudna a sértegetett, törli magát!

Vagy a reglapok....
Szerintetek, mennyire lehet komolyan venni egy olyan embert, aki rendszeresen változtatja a lapját?
Persze kerülhetnek rá kiegészítések, esetleg közlések, no de az alap ugyan az marad!
Hiszen én mint ember nem változom meg, x idő alatt A-ból, nem leszek Z!!
Természetesen minden ember változik, ezt elismerem, de talán ezek a változások, nem ennyire egymásnak ellentmondóak, nem ennyire gyorsan ismétlődőek.......szerintem....

Szerintetek Ők, normális egészséges mentalitású, emberek?
Mert én azt gondolom valami baj van velük!
Itt kompenzálnak, ide jönnek a nyomoronc kis életüket átírni, a virtualitás az, ahol nem kell felvállalni a kudarcaikat, itt lehetnek bármik, akár egy napon több személy is!
Mi lenne, ha inkább tükörbe nézne és azt mondaná, igen ez vagyok, egy f....z, de legalább vállalom.
Mocskolódnak, intrikálnak, pletykálnak, hazudoznak.
Ugyanakkor másokról írják azt, hogy nem őszinték.
Nekem meg van az a "rossz" szokásom, hogy megőrzök priviket, leveleket, lementek közösben elhangzott beszélgetéseket!
Egy másik oldalon, mindig azzal ugrattak könyvet írok ebből, nos az anyagom megvan hozzá!:-))))
Itt üzenem mindenkinek, én addig senkit sem tagadok meg, amíg az álnokságát és az őszintétlenségét nem tudom bizonyítani!
Viszont, amint ez írásos formában bizonyításra kerül, előttem nem létezik többé az illető!
Tehát CSAK, akkor nevezzen hazugnak valaki ha ezt bizonyítani is tudja.

CSAK ÚGY FIRKÁLGATTAM!
bagyesz#1412006-03-18 00:17:45
Nekem még nem sok tapasztaltom van itt ezen az oldalon , de már anyi következtetést már levontam hogy nagyon sok ember a másik kárán kiván hasznot magának, de vannak kivételek és ez a része igy jó.
mint irtam nem rég kerültem ide de nem sokan mutattak segitö kézséget a kezdönek. de szerencsére van még rendes ember.Bagyesz.
Köszönöm weerus.
weerus#1402006-03-16 07:20:38
""Bár minden ember az lenne, aminek látszik""

Ez egy hatalmas igazság!
Mert bár vagyunk páran akik átlátunk, a szerepet játszókon, akik másoknak adják ki magukat, aztán amikor szorul a hurok, kitörlik a reget és újabbal jönnek.DE mi van azokkal, akik nem rendelkeznek ilyen erősen, az ösztönös megérzéssel?Eredendően nyitott, őszinte emberek, nem feltételezik a másikról a rosszat!
Épp nekik a legrosszabb rádöbbenni megvezették, elárulták, becsapták őket!
Kérek mindenkit, aki ilyen dologra bukkan és a gyanúját tudja bizonyítani, ossza meg a negyed bírájával!Vigyázzunk azokra a társainkra akik, jobban ki vannak téve ezeknek a ....... aljasságának!
Köszönöm!
Veronika alias igaz kép
bogihu#1392006-03-15 14:28:35
!kep:http://www.eropolis.hu/imgs/USERGALL/FORUMIMG/4778.jpg
Sziasztok!

Szerintem ez is találó:
"Bár minden ember az lenne, aminek látszik; vagy pedig ne látszanék olyannak, ami nem!"
(William Shakespeare)
tanoncka#1382006-03-15 14:16:23
Embernek maradni az igazán nagy bátorság
weerus#1372006-03-15 13:21:12
" Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától! "
vica44smno#1362006-03-14 19:34:37
szia dom 1 büntetőjogi megk.özelités jó csak sántít,mert mindkettőnél van egy tényállás amit kiki érdekei miatt elhallgat az pedig az ok okozati következmény.
dom001#1352006-03-14 11:34:55
Válasz a(z) 130-es üzenetre:

Szia vica44smno :)

Foglalkoztatott ám ez a büntetőjogi megközelítés. Nyilván ahány jogász, ahány egyetemi jogi kar, annyi álláspont. Azért nem is írogatom le a tárgyban hozzám eljuttatott véleményeket. Mindössze két jogerős ítélet rövid megjelenítésére vállalkozok. Miért? No, nem a vita kedvéért. Azokért akiket érdekel bdsm. Azok miatt, akik azt hiszik, mindent szabad büntetlenül és ezzel visszaélnek. Azokért, akik azt hiszik másoknak mindent szabad és ezért hagyják, hagyták, hogy mások visszaéljenek a helyzetükkel. Tudják, érezzék annak súlyát, hogy mi a különbség bdsm-be beleegyezni, és a beleegyezésen túlmenő sérülést okozni akár szándékosan, akár gondatlanul.(Természetesen mindkét jogesettől elhatárolom magam, morálisan elítélve az elkövetőket!)

*BH 2002. 295.* "A vádlott a négy éves gyermekének különös kegyetlenséggel történt megölésével bűnhalmazatban megvalósítja a folytatólagosan, védekezésre képtelen személy sérelmére, részben különös kegyetlenséggel elkövetett és maradandó fogyatékosságot okozó testi sértés bűntettét is, ha a tényállásszerű ölési cselekménytől időbelileg is elkülönülten a gyermekét kínzással úgy bántalmazza, hogy a karját eltöri, az ujjait megégeti, és a nemi szervét gumigyűrűvel elszorítja, ezáltal pedig maradandó fogyatékosságot is okoz [Btk. 12. § (1) bek., 166. § (2) bek. d) és i) pont, 170. § (3) és (4) bek. 2. ford.]."

*BH 1982. 123. II.* "Testi sértés elkövetése esetén a súlyosabb eredményért való felelősség megállapítása szempontjából az elkövetőnek nem azt kell előre látnia, hogy ténylegesen milyen sérülések jönnek létre, hanem annak lehetősége is elegendő, hogy a sérülések esetleg maradandó fogyatékossággal gyógyulnak [Btk. 15. §, 170. § (4) bek.]."
vica44smno#1342006-03-13 23:40:50
Válasz a(z) 131-es üzenetre:Szia bigi! miután ma halt meg valaki a kezeim között aki A BDSM egy ujabb áldozata nincs véleményem! Iletve csak anyyi domok és dominák ugye tudjátok mit csináltok?, subok ugye tudjátok mit vállaltok?
bigi#1332006-03-13 09:22:08
Sziasztok!

Na már megint egy okos, aki minden fórumba beírja ugyanazt... de egyik hozzászólásából sem derül ki miért is teszi igazából.

Mindnekinek nyugis békés hetet :)
Bigi
popp#1322006-03-13 01:03:57
A(z) #132 hozzászólást a hozzászóló vonta vissza.
bigi#1312006-03-12 23:06:26
Sziasztok!

Az előbb megnéztem a legújabb képeket a negyedbe... és eléggé szörnyülködtem Orfeus képein.
Én vagyok csak túl érzékeny, vagy más is azt gondolja, hogy ez már inkább a testi épség veszélyeztetése mint szexuális kielégülés?
(amiken leginkább megdöbbentem: a drótok, használata... főleg mert  elgondolkoztam azon, hogy ezek mennyire okosnak hámsérülést ill. hogy lehet-e ezeket fertőtleníteni... bár amikor lejebb mentem és megláttam a tollat már biztora vettem, hogy eszébe sem jut, hogy kéne fertőtleníteni.)

Ti mit gondoltok mi az az eszköz, amit kell és hogyan tisztítani? Mi az, ami egyszerhasználatos? És mi az, amit elég 1szer az életben megvenni?

Bigi
vica44smno#1302006-03-11 17:41:48
Válasz a(z) 125-es üzenetre:Szia dom oo1 Először az elsőre reagálnék, én és a férjem kezdőként kerültünk össze, ami életünkben D/s elsőperctől megvolt, a férjem nem magyar állampolgár azóta él itt amikor kiválasztott magának:)
Most kicsit a jogoldaláról és orvosi oldalról: a sub eset amit leírtál az csak késöbb derül ki, az orvosnak csak sejtései vannak, hogy valamitól adódhatod a sub viszont tudja mitől és mi képp.
A teniszlabda esete a büntetőjog oldaláról, soha nefelejtsuk el, hogy az s/m szabad akaratból történik. büntetőjogilag nem felel a dom vagy domina a tetteiért. nem is kerül el vádemelésig sem.Mindkettő polgáriper ügy kártérités kérhető. A
sub esetében még ez sem hiszen bizonyítani sem tudja kitől és hogyan történt a sérülés.Ezért írjuk mégegyszer szabad akarat!!!!!
Orvosi oldalról megközelítve,ezért tartom fontosnak a fizikai és anatómiai határok ismeretét.Amennyiben megtalálom a plakáthoz elküldött röntgen képeket, azonnal felteszem ide.
Üdv.
bogihu#1292006-03-11 11:34:05
Válasz a(z) 128-es üzenetre:
Tanoncka!

Kösz, hogy megismertetted velünk negyedünk,eme bájos lakóját!
Kösz a bemutatkozást lany-es-kocsog!
Mostmár ismerünk!

Bogi
tanoncka#1282006-03-11 09:15:03
Sziasztok:)
Ma éjjel kaptam:
 Feladó: lany-es-kocsog
jó ronda állat vagy!

Igazán kedves kis levélke...ami zavar benne,h negyedünk lakója:(((
dom001#1272006-03-11 09:08:58
Válasz a(z) 126-es üzenetre:

Bogi :)

Nekem is az jött le, hogy azonos, közel egyező a véleményünk. :) (Igen, elképzelhető két kezdő sikeres találkozása. Apró, óvatos lépésekkel haladva egymás megismerésének, és a bdsm tapasztalatok halmozásának útján.)
bogihu#1262006-03-10 16:37:35
Válasz a(z) 125-es üzenetre:
Dom!

Teljes mértékben egyetértek veled,lehet, hogy rosszúl fogalmaztam, vagy csak egyszerüen nem olvastál a soraim között.
A lényeg, hogy megegyezik a véleményünk.

Üdv:   Bogi
dom001#1252006-03-10 15:29:13
Válasz a 118 hsz-re:

Wee :)

Bevallom nagyon kezdőpárti vagyok. :) Mit is jelent ez? Jómagam teljesen kezdőként, egy teljesen kezdő lánnyal éltem át az első kifejezetten bdsm világába kalauzoló élményeket. Biztos veszélyesebb formája volt ez a "határok" átlépésének, mint amikor egy tapasztaltabb ember segíti a másikat az első élmények átélésében, s persze feldolgozásában. Jó lehet tudni, hogy akiben emberként megbízol, az a bdsm élményekben rendelkezik olyan ismeretekkel, amelyek további garanciát nyújtanak a biztonságot érintően. 
Válaszolva az egyik kérdésedre: Nem, nem egy teljesen kezdővel kell kipróbálni. A tapasztaltabb biztonságosabb. Viszont azt fennen hangoztatom, - tudva, hogy azonos véleményen vagyunk -, hogy maga a tapasztalat igenis kevés ahhoz, hogy nagy lendülettel belevágjon valaki egy szeánszba. Másképpen fogalmazva, szerintem a kiszemelt, kiválasztott partnernél elsődleges szempont a feltétlen megbízhatóság legyen, s csak utána kapjon szerepet a tapasztalati oldal. 
E két bekezdéssel a másik kérdésed is megválaszoltam szerintem :).
Még maradt egy mondat, amihez hozzászólnék. 
Valóban nem csorbul a domináns fél tekintélye, ha elismeri a gyakorlatlanságát, tapasztalatlanságát akár az egész bdsm-et, akár valamely részét érintően. Nem csorbul akkor, ha ezt egyenrangú félként megbeszéli az aktuális sub-bal, slave-vel. Persze ehhez a másik fél nyitottsága, megértése és elfogadókészsége is szükséges. Ezt nagyon fontosnak tartom. Hiszen, ha nem kapja meg, akkor belekényszerülhet egy olyan szerepbe, amelybe nem kellene. Már csak azért is, mert egy domináns személy, aki az irányítást ugyancsak szeretné a kezében tartani, könnyen nevetséges szerepbe kerülhet, ha úgy tesz, mintha mindent tudna.  

Válasz a 119 hsz-re:

Bigi :)

Sajnos az ellen nehéz védekezni, hogy a kezdő a betanítását követően rögvest kilépjen a kapcsolatból. Egyetlen formáját ismerem, az érzelmi kötelék szorosra fonását. :D Mint tudjuk, ez a legkevésbé tudtai oldalunk által befolyásolt jelenség.

Nagyon örülök a tapasztalati oldallal kapcsolatos véleményed leírásának. Ti. hogy mindenki mindig tanul egy új kapcsolatban. Nem lehet szerintem másként, hiszen nem fénymásolt emberekről és ismeretségekről van szó. Arról már nem is beszélve, hogy ahány ember annyi vágy.

Válasz a 120 és 121 hsz-ekre:

vica44smno :)

Mint fentebb írtam, én hiszek a kezdésben. Egyrészt a 2 teljesen kezdő, másrészt a kezdő és a tapasztaltabb találkozása, egymásra találása is lehet felemelő, egész életre szóló kapcsolat, vagy jó értelemben véve maradandó, szép emlék. 
A feltétel nélküli bizalom elvével feltétlen egyetértek. :)

Hm. A teniszlabda esetét meghökkenve, hüledezve olvastam. Elképesztően tágulékony lehetett az a szerencsétlen pasi. Kíváncsi lennék azért arra, hogy azonos-e a jogi álláspont akkor is, ha a méhszájnál sérült lány vagy a hímvesszőjét vesztett pasi nem a testi sértésbe, illetve a maradandó fogyatékosság okozásába egyezett bele, hanem csak a tágításba?
És bizony az is érdekelne, hogy miként nyerhet biztosítékot a sub, slave a domináns féllel szemben a nem kívánt sérülések esetére. megköszönöm, ha leírod a barátnőd véleményét. :)

Válasz a 124 hsz-re:

Bogi :)

Már miért lenne elképzelhetetlen két kezdő ember találkozásának, egymásra találásának sikere? Nem az, naná, hogy nem az. Mindössze arról van szó szerintem, hogy az 1 kezdő és 1 tapasztaltabb ember kapcsolatának az elején nagyobb biztonságban van a kezdő. Több és hamarabb megszólaló vészcsengő van a tapasztaltabb birtokában. Szerintem ez nem elhanyagolható és nem is utolsó körülmény, ha veszélyes "játékot" játszik az ember. Gondoljunk csak arra, hogy más lehet a vágy, az elmélet, és más lehet a valós élmény. Annál is inkább, mert egy együttlét, "szeánsz", vagy "játék" alkalmával, akár fokozott izgalmi állapotba is kerülhet az ember, a fülében düböröghet a vér, felszökhet a vérnyomása, beindulhat az adrenalin-áradat. Nem biztos, hogy mindenki tud ilyenkor higgadtan, átgondoltan, minden fontos körülményt mérlegelve dönteni, cselekedni, akár a pillanat törtrésze alatt. Ezzel együtt, nagyon jó lehet két kezdő találkozása. Az első érintés, az első csók, a kötelek első ölelése, a bilincs kattanása .......;)
bogihu#1242006-03-08 18:21:03
Válasz a(z) 118-es üzenetre:

Kedves Weer!

Sokáig gondolkoztam azon, hogyan is írjam le a gondolataimat a kérdésedre.
Talán azzal kezdeném, hogy csak a személyes tapasztalatomat, meglátásomat irom, de remélem érthető lesz.( mostanában hülén tudok fogalmazni)
Tehát: Én nem biznám rá magam kezdő subként tapasztalt domra sem nemhogy kezdőre, mindaddig, amig meg nem ismerem az EMBERT a maga teljes valóságában.
Amig nem tudom, Ő hogyan élné meg a dolgot, milyen helyzetekre hogyan reagálna, és ezeket a helyzeteket hogyan hozná létre.
Mi a párommal a legapróbb részleteket is megbeszéljük annélkül, hogy bármibe is belevágnánk, és mint tudjátok, ez idáig csak itt történt mrg.
Igy, ha arra kerül a sor, hogy személyesen is tudunk találkozni, már tudni fogja, mit mikor és hogyan tegye, és én is tudni fogom milyen esemény mit válthat ki a testemből és a lelkemből.
És a legfontosabb ismerem azt az EMBERT akire rábizom magam.
Szerintem ez a legfontosabb dolog az egészben, kiismerni a másikat.
Én nagyon ajánlom mindenkinek próbálja meg igy megközelíteni a dolgokat, s bizton állítom nem fog csalódni.
Igaza van Vicának abban, hogy sokan vannak akik beleugranak egy ilyen kapcsolatba szabadakaratukból, nem gondolván át milyen következményei lehetnek a tudatlanságnak.
A másik része a dolognak:
Miért elképzelhetetlen az, ha kezdő sub kezdő dommal kezd?
Szerintem, ha két ember a fentebb módon kiismeri egymást, tudja mire számíthat a másiktól, ez is működik.
Mert gondoljatok csak bele: együtt kezdik megismerni ezt az életformát, együtt mennek végig ezen az úton és ha megvan a kellő egyetértés és bizalom együtt is érik el a célt.
Mert szerintem ez a legfontosabb ebben a világban is, akár csak a többiben:a BIZALOM,
e nélkül nem szabad belevágni.
puszillak:

     Bogi
tanoncka#1232006-03-08 10:19:48
Sziasztok:)
   Szia Wee:)))
 Teljesen kezdőként osztanám meg néhány gondolatot,elsősorban azért mert kíváncsi vagyok a reakciókra és remélhetőleg olyan nézőpontból is kapok visszajelzést ahonnan még nem gondoltam át...
 A 0 KM-kőnél állok,a gyakorlati tapasztalatom csak lovebondage-on belüli.Ebből szűrtem le néhány dolgot magamról,ezért vagyok itt.
 Határozottan úgy látom,h mindenképpen tapasztalt,gyakorlott vezetőt keresek erre az útra,hiszen lesarkítva az életemmel játszom.
Veszélyesnek érzem a bemerészkedést ebbe a világba "vak vezet világtalant" felállásban.
 Most a lelki-emberi oldal az,ami foglalkoztat ,hiszen ismerem magam,tudom jól,h ránézek vkire és azonnal tudom,h esélyes vagy sem.hogy idézzek:" a ffi legyen tökösebb nálam"
 ebben érzem azt,h probléma lehet...felvetődnek bennem a "civil" életben tapasztaltak:( Ritka, mint a fehér holló pláne ha tovább szűkítem az alkatom miatt...
 A biztonság kérdéskört is tanulmányozom...
A netes,telefonos biztonságig később jutottam.
A személyes találkozók kapcsán van,amit megszívleltem.Nagy általánosságban elmondható,h nagyon érzékeny,többszörösen kipróbált radarjaim vannak,amit használok is mindig!Látszólag beleugrom olyanba,amire esetleg felszinnenének a gyakorlottak, valójában a fentebb említettek miatt csak abba amit biztonságosnak érzek.

 Hirtelenjében ennyi ami eszembe jutott a téma kapcsán...
weerus#1222006-03-08 08:03:51
ZOLTÁNOK!

Boldog névnapot Nektek!

:-))))

[1-60] [61-120] [121-180] [181-240] [241-241]



Ajánlott szobák
#bdsm_szoba3330BDSM - extrém szexualitás

#bepo2000100Különösen perverz
Ajánlott szobák
#biszex_szoba98201Biszexuális vagy, be kell lépned!

#tonyy69100Kismeret
Ajánlott szobák
#centrum_szoba820Belvárosi szexmentes csevegő

#maszti_szoba610Eropolis hivatalos maszti szobája

#sopronisub100soproni többes gyertek dugjatok szét
Ajánlott szobák
#homo_szoba5560Meleg férfiak egymás között

#zso06100wc-d lennék Dunántúli bi/meleg pervi ffiak
Ajánlott szobák
#hetero_szoba3980Heteroszexuális vadászterület

#utazzunk55100Sofőröm-készséges segítőm

#csoti100Hármasszex, Cuckold..2ff-1nő
Ajánlott szobák
#profi_csajok910Türelmi zónás csajok várnak

#profi_pasik200Türelmi zónás pasik várnak

#klementina75100Gálás pasik többes sexhez
Ajánlott szobák
#transz_szoba2420Transzszexuális csevegő

#cdfatime100GANGBANG








A felhasználói élmény biztosításához Eropolis cookie-kat használ. Tudj meg többet.     Rendben, elfogadom.